בידוד תרמי למכון כושר

נוחות היא פקטור משמעותי עבור מתאמנים שמתלבטים לגבי מכון כושר. מי שרוצה לבצע פעילות גופנית יעילה, להבטיח לעצמו תנאים אידיאליים עבור שיפור הכושר ובסופו של דבר לעמוד ביעדים חייבים לבדוק את הנושא הזה. הבעיה היא שרוב המתאמנים בוחרים חדר כושר לפי סוג המתקנים ועלויות המנוי בלבד, בלי להתייחס לעניין של נוחות תרמית.

נוחות תרמית היא פונקציה של טמפרטורת הגוף, חלל החדר והקירות החיצוניים. הדרך היחידה לדאוג לנוחות תרמית אופטימאלית בחדרי כושר היא באמצעות בידוד תרמי. השימוש בחומרי בידוד מגביר את הנוחות התרמית של חדרי הכושר ומקל על המתאמנים. מעבר לכך, מדובר בהוצאה משתלמת עבור בעלי חדרי כושר שרוצים למשוך אליהם לקוחות חדשים.

איך מבצעים בידוד תרמי בחדרי כושר?

בענף הבנייה משתמשים בסוגים שונים של חומרים על מנת להשיג את הרמה הרצויה של בידוד תרמי. עם זאת, לא כל החומרים רלוונטיים עבור מכוני כושר ויש עקרונות מנחים שצריך לשמור עליהם:

א. אוורור למניעת עיבוי – אדי מים הופכים לטיפות מים כאשר טמפרטורת המשטח הפנימי של המעטפת החיצונית נמוכה מטמפרטורת הדירה. הטיפות מצטברות על גבי משטחים אטומים, זגוגיות וחלונות וגורמים לרטיבות, הופעת עובש ופטריות. אלו תופעות מסוכנות מאוד בסביבת אנשים שעושים פעילות גופנית ואפשר למנוע אותן באמצעות אוורור.

ב. יצירת גשרים תרמיים – אחת המטרות של בידוד תרמי במכוני כושר היא ליצור גשרים תרמיים. אלו אזורים שרגישים לתופעת העיבוי והם נמצאים בקירות החיצוניים ובתקרת המבנה. במידה ומכון הכושר נמצא בקומות התחתונות או במרתף, צריך ליצור גשרים תרמיים מתאימים.

ג. ערכי מוליכות תרמית – חברת בנייה מקצועית שלוקחת על עצמה את האחריות של בידוד תרמי בחדרי כושר צריכה להכיר את ערכי המוליכות התרמית. ערכים אלו משתנים לפי החומרים והם גבוהים במיוחד בבטון רגיל, אבן חול ואבן גיר ואלומיניום.

לסיכום, מי שרוצה להשיג נוחות תרמית בחדרי כושר חייב להשתמש בחומרי הבידוד המתאימים. בנוסף, עליו להביא בחשבון מגוון רחב של שיקולים ולהתייחס בין היתר לנושא האוורור, הגשרים התרמיים וערכי המוליכות התרמית של חומרי הבניין.

 

דילוג לתוכן