הליכה – בריאה יותר משחשבתם

הליכה היא ללא ספק אימון ספורטיבי שמתאים לכל גיל, גם עבור אנשים שסובלים מבעיות רפואיות שונות. לא כולם מודעים לכך אבל הליכה היא אחד האימונים הבריאים והמומלצים ביותר, בין היתר אולי נוטים להקל בחשיבותה כי היא לא הכי מאתגרת וכל בן אדם בריא יכול לבצע אותה. במאמר הבא נדבר על היתרונות הבריאותיים הרבה בפעילות הספורטיבית של הליכה וכיצד לבצע אותה נכון.

בין אם היא מתבצעת על גבי ההליכון במכון הכושר, ובין אם היא מתבצעת על חוף הים, ההליכה מחזקת את שריר הלב ומסייעת לשפר מדדים של כולסטרול וסוכר שהם חשובים מאוד עבור מבוגרים ואוכלוסיות שסובלות מבעיות רפואיות או השמנת יתר. כמובן שהיא גם דרך מצוינת לשריפת קלוריות וחיטוב הגוף. הליכה בקצב מהיר לאורך זמן משפרת משמעותית את סיבולת לב הריאה שהיא הכלי לחיזוק כלל המערכות בגוף ומניעת מחלות.

אין ספק שהתמורה שמקבלים בהתאם למאמץ היא פשוט גדולה, וזאת מבלי להיכנס להוצאות כספיות גדולות של קניית ציוד כושר ביתי או הוצאה על מנוי בחדר כושר וחוגים למיניהם. הנוף שברקע נתון לבחירתכם וכמו כן גם השותף לאימון שיכול להעביר אתכם זמן איכות בריא במיוחד. בניגוד לפעילויות ספורטיביות אחרות, ההליכה מאפשרת לשמור על קצב דופק גבוה ולאורך זמן, מה שמאפשר שחרור אנדורפינים בגוף, פעולה זאת גורמת לשיכוך כאב ושיפור במצב הרוח עד כדי תחושת אופוריה ומפחיתה תחושות שליליות של מתח וחרדה.

כדי לבצע את פעילות ההליכה בצורה נכונה יש להצטייד בנעלי ספורט נוחות, מומלץ לבחון אצל רופא אורתופד את הצורך במדרסים. את ההליכה מתחילים בדקות הראשונות בקצב נמוך כדי לחמם את הגוף, ההמלצה היא למשך כחמש דקות. לאחר מכן ניתן להגביר את קצב ההליכה עד כדי מהירות שיא של 100 צעדים לדקה. לאחר נקודת השיא של האימון יש לקרר את הגוף בהליכה מואטת בהדרגתיות כדי להסדיר את הדופק וקצב הנשימה, ולאחר מכן לסיים את האימון במתיחות.

היופי שבאימון זה הוא שניתן להתאים את הקצב שלו לכושר האישי של כל מתאמן ואף ניתן לחלק את האימון לכמה חלקים קטנים במהלך היום. הקפדה על תכנית עבודה מסודרת תביא לשיפור מהיר ותבנה למעשה את הכושר הגופני שלכם לקראת אימוני כושר מתקדמים אחרים שבהם תרצו לקחת חלק. עבור מי שרוצה לייעל את האימון ולפקח על ביצועיו, מומלץ להשתמש באפליקציות השונות לאימוני כושר גופני. ניתן לקרוא כאן באתר על אפליקציות נבחרות עליהן המלצנו.

דילוג לתוכן