זומבה

רוצה לשלב בין האהבה שלך לריקוד וכושר גופני? זה הזמן לרקוד זומבה! אימון האירובי שכבש את העולם בעשור האחרון משלב מוזיקה לטינית ואווירה שמחה יחד עם שריפת קלוריות, חיזוק השרירים וסיבולת לב ריאה ומהווה חלופה עבור מי שלא מוצאת עניין באימונים השגרתיים במכון הכושר.

אימון זומבה הוא למעשה אימון אירובי בהילוך גבוה במסווה של ריקוד לטיני, במהלכו השרירים עובדים בתנועה מתמדת של ריקוד תוך שמירה על דופק גבוה, מה שמאפשר להגיע לתוצאות נאות בכל הקשור לשריפת קלוריות. בנוסף לכך זומבה משפרת את היציבה וגמישות הגוף.

היתרונות בזומבה

שני יתרונות בולטים באימון זה הם קודם כל עצם ההנאה עבור מי שמוצא עניין רב בריקודים ומוזיקה לטינית, האימון הקבוצתי מכניס אותו ל"היי" גבוה והמוטיבציה עולה לשחקים, בניגוד לפעילויות ספורטיביות אחרות. היתרון השני הוא האפקטיביות של אימון זומבה, באימון בן שעה ניתן לשרוף עד 1000 קלוריות, שזה מאוד מרשים עבור אימון בודד.

עם זאת, יש להיות קשוב למגבלות הגוף כדי להימנע משחיקת השרירים. כיוון שמדובר באימון אינטנסיבי במיוחד שמורכב מתנועות שחוזרות על עצמן, יש צורך להעלות את רמת הקושי בהדרגתיות ולבצע את התנועות בהתאם להוראות ההדרכה, וכאשר חשים כאבים בזמן או לאחר האימון, חשוב להבין את הגבול שבין כאב הגיוני כתוצאה ממאמץ או כתוצאה משחיקה.

אימון חוויתי

אז עבור מי שמתלבטת, למה כדאי לבחור לרקוד זומבה? האימון מתאים לכל אחת ובכל גיל, גם עבור מי שלא נמצאת בכושר ורוצה לרדת במשקל, כמות הקלוריות שהאימון שורף תאפשר לך להגיע במהירות לתוצאות. חיזוק השרירים והגמישות כתוצאה מהאימון תתרום למבוגרות יותר שביניכן שמעוניינות להזיז את הגוף אחרי שנים של ישיבה במשרד ללא מאמץ גופני. הפעילות המשותפת מאפשרת לכן להתאמן עם חברה טובה ואף להכיר חברות חדשות בעלות תחביב משותף זהה.

דילוג לתוכן