חלבון אחרי אימון

כמעט כל מתאמן במכון הכושר יודע שעליו לצרוך חלבון אחרי אימון כדי לייעל אותו ולהשיג תוצאות אפקטיביות של הגדלת מסת שריר ופיתוח גוף. בסקירה הבאה תוכלו למצוא מידע אודות התהליך ואיך מבצעים אותו נכון.

תפקיד החלבון בגוף

התפקיד של החלבון הוא לבנות שרירים ועצמות. כשאנחנו מאמצים את השריר אנחנו למעשה גורמים להרס ופירוק שלו, כדי שייבנה מחדש עוד יותר חזק. צריכת חלבון אחרי אימון מאפשרת את בנייתו בצורה המיטבית בהתאם לרמת המאמץ שהושקע באימון, וזו למעשה הסיבה שמתאמנים צורכים כמויות גדולות של חלבון אחרי אימון. למעשה, סוג האימון, רמת ההשקעה והתזונה הנלווית לו, כולם יחידו קובעים את רמת התפתחות השריר.

בגלל שהוא בונה את השרירים, מומלץ לצרוך חלבון לאחר כל סוג של אימון, גם אירובי. ההמלצה היא לצרוך עד גרם אחד של חלבון עבור כל ק"ג ממשקל הגוף, וכמובן בהתאם לרמת המאמץ הפיזי שהושקע לפני. צריכה עודפת של חלבונים תגרום לעלייה בכמות השומנים בגוף ואף עלולה לגרום לנזק בכליות ולכן ההמלצה היא לא להפריז.

מתי לצרוך חלבון?

וודאי שמתם לב שמתאמנים רבים במכון הכושר ממהרים לצרוך חלבון אחרי אימון כשהם עוד נמצאים במכון. אותם מתאמנים רוצים לנצל את טווח הזמנים של בניית השריר המרבי כדי למקסם תוצאות. עפ"י תזונאים שונים טווח הזמנים הזה נע כ- 45 דק' עד שעה לאחר האימון. חשוב לומר כי גם אם צורכים חלבונים לאחר הטווח הזה עדיין יתקבלו תוצאות, אמנם פחותות.

אז מהיכן לצרוך חלבון? ניתן לצרוך ממזון מן החי כמו דגים, עוף ובשר, במוצרי חלב, ובמוצרים מן הצומח. אחת הדרכים הפופולריות בעשור האחרון לצריכת חלבונים היא באמצעות שייק. השייק מכיל חלבון מסוג מי גבינה וחומצות אמינו וויטמינים שונים שיחד עם ערך תזונתי רב של חלבונים הוא מאפשר צריכה אופטימלית זמינה מיד לאחר האימון במתכונת של שייק פשוט להכנה עם מים או חלב.

דילוג לתוכן