טיפים לחזרה לכושר אחרי ניתוח פזילה

האם אתם עומדים ממש בקרוב לעבור ניתוח פזילה, ובמקביל רוצים להמשיך ולשמור על הכושר שלכם? לעתים הדבר מעלה אצל אנשים חשש, שהרי מדובר על ניתוח לכל דבר ועניין, ואחרי ניתוח יש צורך בזמן התאוששות מסוים שבו אי אפשר להתאמן. מצד שני אם מתעקשים להתאמן – זה הרי עלול להיות מסוכן. אז איך בכל זאת חוזרים לכושר בצורה חכמה ונבונה אחרי הניתוח? הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם גם לעבור ניתוח פזילה מבוגרים, וגם לחזור לכשור בצורה טובה.

הדרך הנכונה לחזור לכושר אחרי ניתוח פזילה

● מיד לאחר הניתוח – קודם כל צריך להשלים את העובדה שלפחות שלושה ימים אחרי הניתוח, רצוי מאד שלא תבצעו שום פעילות מאומצת, ובכלל זה גם אימוני כושר שונים. גם אם אלה אימונים שהם לכאורה קטנים כמו הרמת משקולות בבית – עדיף להימנע מכך. אתם בכל זאת זקוקים למנוחה בבית, והעיניים הן עדיין רגישות במיוחד. ב72 שעות לאחר הניתוח גם יש סכנה של חדירת עצמים זרים ולכלוך לעיניים, ופעילות גופנית עלולה להגביר את הסיכוי לכך. תנו לעצמכם ולעיניים לנוח אחרי ניתוח פזילה מבוגרים, ואל תעשו שום מאמץ.
● בין שלושה ימים לחודש – אם עברו שלושה ימים, ובתנאי שאתם מרגישים טוב (ואך ורק בתנאי שאתם מרגישים טוב!) אפשר לחזור בהדרגה ולבצע פעילות גופנית. מאחר שהעיניים עדיין רגישות עדיף שלא לבצע אימון כשור בחוץ. העדיפו אחרי ניתוח פזילה לעשות את האימון בבית שלכם או במכון כושר, ולא לצאת לרוץ ברחוב עם כל הפיח והלכלוך שעלול להיכנס לעין. רצוי לבצע אימון במאמץ נמוך יחסית, ואם חשים בלחץ או כאב בעין – להפסיק מיד.
● אחרי 30 יום – כ30 יום אחרי שאתם תעברו ניתוח פזילה, אתם תוזמנו למרפאה כדי לעבור סקירה מלאה, וכדי לוודא שמצבכם תקין. בהנחה שהרופא יקבע שהמצב תקין לגמרי, שואתם בעצמכם לא חשים שום קושי או כאב – אפשר לחזור לאימוני כושר רגילים ללא כל בעיה.

ניתוח פזילה

 

 

 

 

 

 

 

 

היו קשובים לגוף
הטיפ החשוב הוא להיות קשובים לגוף שלכם אחרי שעברתם ניתוח פזילה. אם אחרי שלושה ימים למשל העין עדיין כואבת – כדאי גם התייעץ עם הרופא, ובוודאי שלא להתחיל במקביל באימוני כושר.

דילוג לתוכן