טיפים לקנייה מוצלחת של נעלי ספורט

שוק נעלי הספורט פורח מתמיד ומספר חברות הנעליים בתחום גדול מאוד. התחרות מעודדת אותן להמשיך להוציא עוד ועוד דגמים משופרים ואופנתיים, כל עוד אתם ממשיכים להתאמן הן מרוויחות בגדול. אין ספק שעם שלל הדגמים והצבעים של נעלי הספורט, הטרנדים האופנתיים משחקים תפקיד חשוב ומכריע בבחירת הנעל המועדפת, אך האם אתם דואגים שהנעליים יתאימו באמת למבנה הרגל שלכם וסוג האימון שאתם מבצעים? בחירה לא מתאימה של נעליים בשילוב עם אימונים אינטנסיביים יכולים לגרום לביצועים ירודים ואף פציעות ספורט שישביתו אתכם מפעילות. ערכנו עבורכם מספר טיפים מומלצים בנוגע ל- איך לקנות נעלי ספורט.

לאילו שיקולים להתייחס?

הפרמטר הראשון אליו יש להתייחס בבחירת הנעליים הוא מבנה כף הרגל. במידה וכף הרגל קורסת פנימה או שהיא בעלת קשת גבוהה, יש להתאים לכף הרגל דגם שייתן לה את התמיכה הנכונה אחרת היא תיפגע כתוצאה מהעומס עליה, בנוסף גם תיתכן פגיעה בגב ובברכיים. הפרמטר השני אליו יש להתייחס הוא מהו סוג האימון שאתם מבצעים? אנאירובי או אירובי? ועל איזה משטח הוא מבוצע? דוגמא לצורך העניין היא אימון ריצה שיכול להתבצע על גבי אספלט, דשא, בטון, או הליכון. לכל סוג של משטח עומס שונה על כף הרגל שמצריך התאמות.

חשוב גם להתחשב ברמת האינטנסיביות של האימון. אימוני ריצה קבועים של 3 קילומטרים הם שונים מאוד מאימוני ריצה של 10 קילומטרים, לכן נתאים את סוג בולמי הזעזועים לרמת הקושי של הריצה, אך בנוסף ניקח בחשבון את משקל גופנו- ככל שמשקל הגוף של המתאמן גדול יותר ישנו צורך בבולמי זעזועים טובים יותר כדי לשמור על הגב והברכיים ולסיים את האימון בצורה הטובה ביותר.

המחיר לא קובע

טיפ אחרון וחושב שיעזור לכם להבין איך לקנות נעלי ספורט הוא לא ללכת תמיד על המחיר היקר ביותר כיוון שבמקרים רבים הוא נקבע בשל תדמית המותג או העיצוב שלו, אין זה אומר שמדובר בהכרח בדגם הטוב ביותר עבור הרגליים שלכם. סיבה נוספת לא להגזים עם המחיר היא שאם אתם מתאמנים באינטנסיביות סביר להניח שתצטרכו להחליף נעליים כל שנה לכל המאוחר בעקבות פגעי המאמץ.

דילוג לתוכן