כושר גופני לילדים

נושא שצובר יותר ויותר חשיבות עם השנים הוא כושר גופני לילדים. זה לא סוד שמגפת השמנת היתר רק מתפשטת בעולם, הן בקרב מבוגרים והן בקרב ילדים. הדרך היעילה ביותר להתמודד מול התופעה השלילית היא החדרת חשיבות הנושא בקרב הדור הצעיר באמצעות חינוך לתזונה נכונה ואימוני כושר גופני לילדים.

הדור הצעיר הופך עם השנים לפחות ופחות פעיל גופנית, סיבה עיקרית לכך היא כמות הזמן שהוא משקיע בישיבה מול המחשב והתעסקות בטלפון החכם, אפילו האופניים הפכו חשמליות כך שאין צורך לדווש ולשרוף קלוריות וכדורגל כבר מזמן משחקים בעיקר בפלייסטיישן.

החשיבות של תזונה

עוד לפני שניכנס לחשיבות הנושא של כושר גופני לילדים, חשוב להבין שתזונה נכונה היא מפתח להתפתחות הילד ובריאותו. לארוחת הבוקר ישנה חשיבות רבה, הורים רבים מאפשרים לילדיהם לצרוך כמויות גדולות של סוכר כבר בארוחת הבוקר, זאת באמצעות דגנים, ממרחים ומעדנים עתירי סוכר. השמנת יתר קיצונית גורמת לסכנות נלוות למחלת הסוכרת, לכן חשוב להתייעץ עם תזונאית ולהרכיב תפריט בריא עבור הילדים כך שכבר מארוחת הבוקר הם יצרכו מזון שייתן להם אנרגיה ואף יגביר את יכולת הריכוז בבית הספר.

חשיבות הנושא של כושר גופני לילדים היא גדולה מאוד. הורים וילדים רבים חוששים מהעיסוק הצעיר בכושר גופני עקב החשש מהאטה בקצב הצמיחה, ממחקרים שנעשו בעולם בנושא זה לא נמצא כי יש הבדל בצמיחה לגובה בין ילדים שעסקו בפעילות גופנית לבין כאלה שלא.

תפקידה של מערכת החינוך

בשנים האחרונות נעשים מאמצים במערכת החינוך להגדיל משמעותית את כמות שעות שיעורי החינוך הגופני בבית הספר, ישראל מובילה בעולם בחוסר פעילות גופנית בקרב ילדים והאגודה הישראלית לסוכרת מפעילה לחצים רבים על משרד החינוך על מנת להגדיל את העיסוק בנושא בדחיפות.

מלבד זאת חשוב מאוד שהורים יבינו כי עליהם לדחוף את הילדים לעסוק בכושר גופני בשעות הפנאי באופן קבוע כבר מגיל צעיר, זאת באמצעות חוגים שונים ומסגרות ספורט עם מאמנים מקצועיים שיודעים כיצד לעבוד עם ילדים ולא לגרום להם חלילה לנזק. מלבד מזעור הנזקים, חינוך גופני בקרב ילדים יכול לגרום להם להנאה רבה, ביטחון ודימוי עצמי חיוביים.

דילוג לתוכן