ריצת מרתון

ריצת מרתון נחשבת ללא ספק לאחד האתגרים הגופניים והנפשיים הגדולים ביותר עבור ספורטאים, אתגר המצריך הכנה ארוכה וקפדנית, על מנת לסיים את מסלול 42.2 הקילומטרים. ריצת מרתון רק צוברת תאוצה עם השנים יותר ויותר רצים בארץ ובחו"ל מחליטים לקחת חלק באתגר.

שיפור הכושר בהדרגתיות

כדי להשלים את המסלול המתיש צריך להיכנס בהדרגתיות לכושר שיא, זאת באמצעות אימוני ריצות ארוכות שנועדו לשפר את הכושר האירובי. את אורך מסלול הריצה באימונים לקראת ריצת מרתון יש להאריך בהדרגתיות משבוע לשבוע, תוך שמירה על קצב ריצה קבוע, וזאת במטרה לאפשר לגוף להתרגל לעומסים. בדרך כלל במהלך האימונים מקובל לא להגיע עד כדי תרגול של מסלול מרתון מלא, אלא לתרגל מרחקים ארוכים שמתקרבים אליו ולהשאיר את האתגר המלא לרגע האמת.

בגלל שמדובר במסלול ריצה ארוך מאוד שמצריך אימונים אינטנסיביים, חשיבות טכניקת הריצה היא גדולה מתמיד כיוון שטכניקה לא נכונה תביא לבזבוז אנרגיה מיותרת בריצה וגם עלולה לגרום לפציעה, אחרי הכול מדובר במסלול ארוך ותנועה לא נכונה שחוזרת על עצמה תביא לשחיקה. זה לא סוד שבזמן ריצה הברכיים נתונות לעומס רב, אך ריצה נכונה עם נעליים מתאימות לסוג הרגל של המתאמן תמנע נזק.

באופן טבעי עם עליית פופולריות ענף הריצה, התמלא השוק במגוון עצום של נעלי ריצה של מיטב החברות בסוגים ועיצובים חדשניים שיתאימו לכל סוג של ריצה וכף רגל. מומלץ לרכוש את הנעליים בחנות שבה אתם יכולים לקבל ייעוץ מקצועי בנוגע לדגם הנעליים שהכי מתאימות לכם, לא תמיד הנעל הקלה ביותר היא הנכונה ביותר.

הסכנה באיבוד נוזלים

כמובן שבמהלך ריצה ארוכה שכזאת הגוף מאבד כמות גדולה של נוזלים ולכן ישנה חשיבות רבה לשתייה של מים עוד במהלך הריצה ולא להמתין לכשתסתיים. אי שתייה במהלך ריצה בת עשרות קילומטרים יכולה לגרום להתייבשות ואף קריסה של מערכות בגוף, גם אם אינכם מרגישים בצמא בזמן שאתם חדורי מוטיבציה לסיים את המסלול. זוהי גם הסיבה שבריצות המרתון אנו רואים שמגישים לרצים בקבוקי מים בנקודות מסוימות במסלול, אותם הם שותים תוך כדי הריצה.

דילוג לתוכן