שחייה ובריאות

שחייה ובריאות הן שתי מילים כמעט בלתי ניתנות להפרדה. בין כל הטרנדים הפופולריים של חדר כושר, ריצה, רכיבה על אופניים וחוגים אירוביים למיניהם, ישנו ענף השחייה הוותיק שתמיד מספק תוצאות גבוהות.

ספורט שמתאים לכולם

השחייה היא ספורט שמומלץ כמעט לכולם, מילדים ועד מבוגרים, מאנשים שסובלים מהשמנת יתר, אנשים שסובלים ממחלות שרירים ופציעות ועד ספורטאים מקצועיים. יתרון אחד בולט בשחייה הוא שבניגוד לאימונים שונים כמו ריצה או הרמת משקולות, בספורט מסוג זה אין לחץ על המפרקים והעצמות שגורמת לשחיקה. יתרון נוסף הוא שבעת אימון השחייה מספר רק של שרירים עובדים באותו יחד ולכן אפקטיביות האימון היא רבה.

השחייה מספקת פעילות אירובית נהדרת במהלכה שומרים על דופק מהיר לאורך זמן ומחזקים את הריאות, משום שהיא מנטרלת חלק גדול ממשקל הגוף היא מתאימה גם עבור אנשים כבדים, אנשים שסובלים מחולשה פיזית, אנשים מבוגרים או אנשים שפשוט לא נמצאים בכושר. נוסף לכך אימון השחייה יכול לספק גם אימון אנאירובי עבור מפתחי הגוף, זאת באמצעות שחייה מהירה למרחקים קצרים שמפתחת ומעצבת מאוד את השרירים בצורה הכי טבעית.

סגנונות השחייה הקיימים הם רבים ומגוונים, הסגנון המומלץ ביותר עבור מתאמנים חובבים הוא סגנון החתירה, בסגנון זה שומרים על תנועת גב ישרה, פעולה מאוד בריאה לשמירה על הגב וחיזוקו עבור מי שסובל מכאבים או פציעות.

שילוב תזונה נכונה

כדי להשיג מטרות של שריפת קלוריות, חיטוב, פיתוח גוף ובכלל שילוב בין שחייה ובריאות, יש לשלב תזונה נכונה שתתאים למטרת האימון. בניגוד לאימון בחדר כושר, יש להקפיד שהקיבה לא תהיה כבדה לפני אימון השחייה, לכן יש להימנע בשעות שלפני השחייה מאכילת בשר ומזון נוסף שאינו מתעכל במהירות בגוף. לאחר השחייה חשים רעב גדול, חשוב מאוד לנצל אותו היטב לתזונה ספורטיבית בריאה שבונה שריר ולא להתפתות למאכלים לא בריאים בגלל היותם זמינים ומשביעים. ההמלצה היא לאכול פרי בסיום האימון ולאחר מכן ארוחה שמשלבת פחמימות וחלבונים.

דילוג לתוכן